EN FR AR

Geçmişten Bugüne

Geçmişten Bugüne

1995 1995 Yılın da Havalandırma Metal işler olarak İstanbul da başlangıç yapıldı 2004 yılına kadar farklı iller de çalışmalar ile ilerledi.

2004 2004 de Sivas Merkez 4 Eylül sanayi sitesinden Türkiye de Sivas ve farklı iller de Havalandırma, Doğalgaz Bacaları Su Depoları ile ilerledi.

2008 2008 yılında Sivas Organize sanayi bölgesine gelindi Burada yine Havalandırma Doğalgaz Bacaları Su depoları imalat ve montajları ve endüstriyel paslanmaz mutfak ekipmanları eklendi bu mutfaklar ile tesisler yemekhane mutfak kafe Restoran işleri ne de cevap verir hale geldi.

2010 2010 ve 2012 yıllarında hem iş hacmi gelişti yeni ürünler ile Avm ler, Oteller İş merkezleri Hastaneler Okullar Restoranlar Fastfoodlar gibi hayata dair çoğu tesiste iklimlendirme Havalandırma sistemleri bacalar su depoları paslanmaz tezgahlar ile büyümesi devam etti.

2012 2012 yılında “Yaşamda ve Sonrasında” projesiyle devlet desteğinden faydalanarak binalarını genişletti ve yeni makineler satın aldı. Bu makineler ve büyüyen bina sayesinde, endüstriyel hastane ekipmanları arasında soğutmalı morg üniteleri gibi ürünleri de dahil etti. Bunlara ek olarak, firma üretim kısmında Metal İşleri başlığı altında havalandırma baca işlerine ve Endüstriyel Paslanmaz başlığı altında tezgahlar, davlumbazlar, mutfak ekipmanları, hastane paslanmazları ve soğutmalı morg dolapları gibi ürünlere odaklandı.

2013 2013 yılında hacim ve büyümenin artmasıyla birlikte, üretim alanı, makina parkı ve çalışan kadrosunun genişlemesi, yeni pazarlarda yer alma ihtiyacını ortaya çıkardı. Bu büyüme ve ihtiyaç doğrultusunda, mevcut varlıkları korumak ve ihtiyaçları karşılamak amacıyla bazı makineler geliştirildi ve yeni işlere yönlendirildi. Bu durum da iklimlendirmeyle entegre soğutma sistemlerini sektörümüze eklememizi sağladı. Bu gelişmelerle birlikte, şirketimiz Metal İşleri, Havalandırma Baca, Endüstriyel Paslanmaz İşleri, Morg ve Hastane Ekipmanları ile Soğuk Oda Sistemleri ekipmanlarını üretmek, satmak ve uygulamalarında taahhütte bulunmak için faaliyetlerine başladı. Bu sayede büyüme hızlandı. Büyümeye bağlı olarak ihracata da başladık ve bu süreçte bazı üretimlerimizi ve işlerimizi daha başarılı ve verimli olacağımız alanlara doğru yönlendirmeye başladık. Bu alanlarda dünya genelinde ve Türkiye’de sektöre öncülük eden heyecan verici gelişmeler, yeni ürünler ve pazarlama stratejileriyle insan kaynaklarımızı geliştirme, azim ve kararlılıkla ilerlemeye devam ettik. Bu süreçte, personel sayımız arttı, sabit üretim ve saha çalışanlarıyla birlikte 235 kişi ve üzerindeki bir ekibe ulaştık. İhracat ilerledi ve bu ilerlemeyle birlikte soğuk oda panelleri, kapıları, cihazları montajı ve taahhüt işleri gibi faaliyetlerimizi geliştirerek ayrıcalıklarımızı artırmaya devam ettik.

2014 2014 yılında yarı modüler odalar kurup sektörde hızlı kolay ekonomik enerji tasarrufu sağlayan soğuk odalar bu odaların işlem alanları ile tezgâhları gibi hususlar da her gün daha da gelişti nitelikli soğuk oda kapıları cihazları panelleri köşe paneli te paneli gibi hususlar ile Dünyanın farklı yerlerinde uygulamaları sayılı pazarlama ve marka bilinirliği devam etti.

2021 2021 yılı sonuna kadar, gelişim mücadelesi ve marka bilinirliğini artırma konusundaki çalışmalarımız etkin bir şekilde devam etti. Bu çalışmalar, firmamızı daha da güçlendirdi ve kurumsallaşma sürecini başlattı. Şu anda, bilgi, tecrübe, donanım, marka bilinirliği ve iş yapabilme yetenekleri ile donanmış, heyecanlı ve sektördeki gelişmeleri takip eden bir işletme haline geldik. Soğutma sektöründe hem endüstriyel hem de ev kullanımı için ürünler sunarak, bu gücümüzü herkesin görebileceği bir şekilde ortaya koymak istiyoruz. Uluslararası pazarda işimizi ilerletmek için derin dondurucu ve şişe soğutucu üretimine başladık. Bu çalışmalarımız artarak devam edecek ve umarım Sivas’tan uluslararası bir marka çıkaran Türkiye’mizi diğer temsil eden marka ve firmalar gibi bizler de temsil edip, büyüyen pazar, iş ve çalışmalarla buzdolabı ve beyaz eşya sektöründeki gelişimimizi sürdüreceğiz.