EN FR AR

Panele Montaj Standart Kapı

Panele Montaj Standart Kapı

Soğuk ve donuk muhafaza odalarında kullanılır. Çarpma kilit olduğundan hızlı açılıp kapanabilen panele montajlı kapılardır. Montaj kolaylığı sebebiyle en sık tercih edilen muhafaza kapılarıdır. Özel tasarım ve çeşitli ebatlarda da üretimi yapılabilmektedir.

PDF İndir

Panele Montaj Standart Kapılar Hakkında

Dondurulmuş depoda veya soğuk hava deposunda kullanılabilir. Bu model en çok tercih edilen kapı tiplerinden biridir. Soğuk hava deposunda en çok kullanılan kısım sürekli açılıp kapanması sebebiyle kapılardır. Bu nedenle dayanıklılık en önemli özelliğidir. Dayanıklılığa ek olarak, kullanım kolaylığı ve hafiflik göz ardı edilemeyecek iki faktördür. Bu özellikleri sağlamak üzere tasarlanan soğuk oda kapıları menteşeli ve sürgülü olmak üzere iki tipte üretilmektedir. Boyalı galvanizli sac ve paslanmaz çelik sac yüzey alternatifleri ile üretim yapılmaktadır.

Kapı Kalınlığı: Normal soğuk oda 68 mm, dondurulmuş depo 92 mm’dir.

Menteşe: Yükselen ve ayarlanabilir tiptedir.

Yüzey Levhası: Talep üzerine PVC, POLY ve Cr-Ni sac olarak üretilebilmektedir.

Kapı Çerçevesi: Endüstriyel panel odalar için odanın bir duvarı özel kapı çerçevesi olarak üretilmektedir. Burada panel üzerine monte edilen kapı çerçevesi nedeniyle ek bir montaj sorunu yoktur. Panelsiz soğuk odalar için özel PVC dış ve alüminyum iç kasa kullanılır. Kanat çerçeveye monte edildiğinden montajı çok kolaydır.

Termal Köprü: Kapıyı çevreleyen özel bir lastik conta ile sızdırmazlık sağlanır. İsteğe bağlı direnç ile görüş ışığı eklenebilir. Dondurulmuş Muhafaza Kapılarında donmaya karşı direnç vardır. Bir direnç diyot olduğundan, bir transformatör gerektirmez.

Genel Özellikler